Japoński bank będzie zatrudniać roboty do pracy

Kategorie: 

Źródło: Aldebaran Robotics
Wiele razy nas ostrzegano, że roboty, choć ich umiejętności nie są jeszcze na tyle rozwinięte, zaczną od wykonywania najprostszych czynności a z czasem będą pracować na różnych stanowiskach. Japońska grupa finansowo-bankowa Mitsubishi UFJ Financial Group ogłosiła zamiar zatrudniania do pracy niewielkich humanoidów.

 

Mowa jest o specjalnych, niewielkich (58 cm wzrostu) humanoidach Nao, opracowanych przez francuską firmę Aldebaran Robotics, które wyposażone są w dwie kamery, cztery mikrofony, sensory dotyku i potrafią czytać oraz rozmawiać aż w 19 językach - między innymi to właśnie powoduje, że roboty będą z czasem dobrą alternatywą dla człowieka i zastąpią go w pracy. Co więcej, Nao potrafi rozpoznawać ludzkie emocje i odpowiednio reagować na nie.

Źródło: Aldebaran Robotics

Firma Aldebaran Robotics zajmuje się produkcją robotów, które mogłyby właśnie między innymi "pracować" na różnych stanowiskach. Przykładowo pod koniec zeszłego roku firma Nescafe zatrudniła tysiąc robotów Pepper, które pomagały klientom przy zakupie eksperu do kawy.

 

Wracając do tematu głównego, japońska grupa chce najpierw rozpocząć testy, które odbędą się już w kwietniu. Jeśli natomiast wszystko pójdzie zgodnie z planem a roboty wykażą się w pracy, to grupa bankowa wykorzysta kolejne maszyny również w innych oddziałach w najbliższych latach.

 

 

Źródła:

Aldebaran Robotics

Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj