Robot-wąż zostanie wysłany do japońskiej elektrowni Fukushima

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Problemy w Fukushimie wciąż nie zostały rozwiązane, choć mija już prawie czwarty rok od katastrofy. Jak się właśnie dowiadujemy, specjaliści chcą wysłać na miejsce specjalnego robota, który dzięki swojej budowie będzie w stanie dostać się w każde miejsce.

 

Wysyłanie człowieka do Fukushimy może być zbyt niebezpieczne ze względu na skażenie promieniotwórcze. Na szczęście, w takich sytuacjach idealnie sprawdzają się zdalnie sterowane maszyny, które dadzą nam obraz tego co dzieje się w elektrowni.

 

Opracowany przez japoński koncern technologiczny Hitachi  i firmę Hitachi-GE Nuclear Energy robot-wąż posiada 60 cm długości. Maszynę zaprojektowano tak, aby poruszała się niczym wąż i była w stanie przedostać się przez rurę o szerokości 10 cm, a gdy przedostanie się już na drugą stronę, przekształci się w niewielki pojazd.

 

Za pomocą robota będzie można dokładnie zbadać sytuację w Fukushimie, sprawdzić temperaturę oraz poziom radiacji. Wszystkie informacje będą przesyłane do operatora Fukushimy, Tokyo Electric Power Co (TEPCO). Wykorzystanie robota-węża do takiej misji planowane jest na kwiecień.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj