Japoński robot Pepper potrafi odczytać ludzkie emocje

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Japońska firma Softbank opracowała robota "Pepper", który posiada specjalną umiejętność - potrafi odczytywać ludzkie emocje. Już w przyszłym roku pojawi się możliwość zakupu tej maszyny za cenę około 2 tysięcy dolarów.

 

Robot wyposażony jest w specjalny silnik oraz w sztuczną inteligencję, umieszczoną w chmurze, która analizuje gestykulację, wyraz twarzy i ton głosu człowieka. W ten sposób potrafi odczytać emocje danej osoby. "Pepper" posiada również system rozpoznawania twarzy a twórcy uważają iż można z nim rozmawiać tak samo jak z człowiekiem.

 

Maszyna oczywiście potrafi wykonywać przeróżne zadania, jednak cechą która wyróżnia ją od dotychczasowych robotów jest, jak stwierdził szef firmy Masayoshi Son, "umieszczone w niej serce oraz emocje". Pierwsze tego typu maszyny mają pojawić się w sklepach już na początku przyszłego roku.

 

"Pepper", ze względu na jego specjalne umiejętności, mógłby znaleźć się w niektórych szpitalach lub w domach spokojnej starości. Rozpoznając emocje danego człowieka dowie się, czy dana osoba czegoś potrzebuje i mógłby służyć starszemu człowiekowi.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj