Powstał pierwszy na świecie hotel, w którym roboty będą obsługiwać gości

Kategorie: 

Źródło: Osaka University
Maszyny mogą okazać się idealnymi pracownikami w hotelach - będą "zachowywać się" kulturalnie i nie będą narzekać, gdy przyjedzie tłum ludzi z ciężkimi bagażami. Dlatego powstał pierwszy na świecie hotel, w którym to właśnie roboty będą obsługiwać gości - jest to Dziwny Hotel.

 

Hotel ten jest dziwny z dwóch powodów. Po pierwsze, wszystkie obowiązki, takie jak przynoszenie do naszego pokoju zamówionej kawy czy wnoszenie bagaży, będą wykonywane przez roboty. Po drugie, obiekt otrzymał nazwę Henn-na Hotel, co w japońskim oznacza właśnie "Dziwny Hotel". Nikogo zapewne nie dziwi, że pierwszy na świecie tego typu hotel powstał akurat w Japonii.

 

Humanoidy, zaprojektowane w Osaka University i skonstruowane przez firmę Kokoro, będą obsługiwać ludzi w recepcji, sprzątać, wnosić bagaże do pokoju i tak dalej. Maszyny mają przypominać ludzi w kwestii wyglądu i zachowania. Potrafią one między innymi rozmawiać w języku japońskim, chińskim, koreańskim i angielskim, uśmiechać się, wykonywać gesty dłoni i ruszać oczami podobnie jak człowiek.

 

Goście będą mogli wybrać w jaki sposób chcą otwierać drzwi do swojego pokoju - tradycyjnie za pomocą klucza, bądź dzięki technologii rozpoznawania twarzy. Jeśli "Dziwny Hotel" osiągnie sukces, już w przyszłym roku może powstać kolejny taki obiekt, który zatrudni zrobotyzowanych pracowników.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika MrKash

Szczerze mówiąc ...   *

Szczerze mówiąc ...
 
* Roboty przejmujący pracę ludzi ?  ...  Czysta głupota, będzie się zwiększać bezrobocie
 
* Pozatym robot nie będzie mieć zdolności do opanowanie wielu sytuacji wynikających z błędu lub braku precyzji podanej przez klienta.
 
Marny pomysł ...

Skomentuj