Wykonano pierwszy na świecie skok spadochronowy z drona

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/Aerones

Drony zdecydowanie ułatwiają wykonywanie sportów ekstremalnych. Dotychczas te maszyny latające pozwalały przede wszystkim nagrywać różne wyczyny kaskaderskie, lecz w Łotwie po raz pierwszy wykorzystano wielkiego i potężnego bezzałogowca do wykonania skoku spadochronowego.

 

12 maja, Łotysz Ingus Augstkalns wszedł na wysoką wieżę i stamtąd został zabrany przez drona. Maszyna uniosła go na wysokość 330 metrów, po czym z powodzeniem wykonał skok spadochronowy i wylądował na powierzchnię ziemi.

 

Wykorzystany podczas tego wyczynu bezzałogowiec został opracowany przez lokalną firmę Aerones, która specjalizuje się w produkcji dużych dronów, potrafiących unieść niezwykle masywne obiekty. Urządzenie to posiada łącznie 28 silników i może podnieść obiekt ważący nawet 100 kilogramów.

Dron firmy Aerones może okazać się przydatny w transporcie ciężkich przedmiotów lub w misjach ratunkowych, ponieważ jest w stanie unieść ciało człowieka. Z ich pomocą można również wykonywać skoki z dowolnych miejsc na świecie oraz inne sporty ekstremalne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj