Rosja zaprezentowała pierwszy wydrukowany w drukarce 3D dron zwiadowczy

Kategorie: 

Źródło: YouTube
Korzystanie z drukarek 3D staje się niemal tak powszechne jak używanie dronów podczas konfliktów zbrojnych. Nie powinno więc dziwić, że specjaliści łączą druk 3D z produkcją bezzałogowców. Dzięki temu w niezwykle krótkim czasie otrzymują maszyny zdolne do wykonywania różnych misji w powietrzu.

 

Zaprezentowany podczas wystawy Innoprom-2016 dron zwiadowczy powstał dzięki Zjednoczonej Korporacji Produkcji Instrumentów (UIMC). Jego wydrukowanie zajęło 24 godziny a poskładanie tylko 20 minut. Maszyna waży 4 kilogramy i posiada zasięg operacyjny do 50 kilometrów. Aby była funkcjonalna należało umieścić w niej silnik, którego nie da się wyprodukować dzięki technologii druku przestrzennego.

 

Dron można wyposażyć w aparat, kamerę i urządzenie komunikacyjne. To właśnie wykorzystanie druku 3D powoduje że taki bezzałogowiec może służyć jako bardzo tanie narzędzie przeznaczone do zwiadu i monitoringu. Oczywiście zastosowań jest znacznie więcej - kilka miesięcy temu powiadomiono, że jeden z modeli samolotów bezzałogowych można przekształcić w drony kamikadze.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj