Rosja testuje amunicję, drukowaną w drukarkach 3D

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rosyjski fundusz badań perspektywicznych przeprowadził badania z wykorzystaniem kul wydrukowanych w drukarce 3D. Testy wykazały, że amunicja niczym nie ustępuje tradycyjnym nabojom.

 

W trakcie drukowania kul zastosowano technologię laserowego utrwalania, która jest coraz szerzej stosowana w metalurgii hi-tech, gdzie konieczne jest, by wykonywać skomplikowane przyrządy w trybie przyspieszonym.

 

Technologia laserowego utrwalania jest najbardziej opłacalnym sposobem tworzenia produktów i serii małych detali. Od pomysłu, przed wdrożeniem, projekt przechodzi minimalny czas testowy. Testy kul PSL, wydrukowanych w drukarce 3D, zostały przeprowadzone przez odpowiednich specjalistów. W trakcie testów wykazano, że nie ma właściwie żadnej różnicy między jakością kul wydrukowanych w 3D, a zwykłych kul.

 

Deweloperzy udowodnili, że ich produkt posiada wszelkie niezbędne cechy funkcjonalne. Naukowcy są przekonani, że istnieje możliwość rozwoju technologii produkcji na skalę przemysłową. Produkowane mają być kule i inne trudne, szczegółowe konstrukcje.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj