W Stanach Zjednoczonych odbył się pierwszy międzynarodowy wyścig dronów

Kategorie: 

Foto: Twitter/US Drone Nationals
Drony zaczynają pojawiać się wszędzie i czas się do tego przyzwyczaić. Jedne prowadzą działania wojenne, inne będą dostarczać paczki prosto do rąk klienta a jeszcze inne mają charakter wyłącznie rozrywkowy. Te niewielkie latające urządzenia przyczyniają się właśnie do powstania nowej odmiany sportu.

 

W niektórych krajach bezzałogowe aparaty latające stały się niezwykle popularne i organizowane są wyścigi dronów. Piloci obsługują urządzenia przy pomocy joysticków a dzięki specjalnym goglom mogą zobaczyć tylko to, co widzą wyposażone w kamerę drony. Przypomina to grę wideo, w której gracz wciela się w daną postać i eksploruje świat z perspektywy pierwszej osoby.

 

Takie wyścigi dronów zapewniają uczestnikom zabawę i niezapomniane wrażenia. Kilka dni temu w Kalifornii odbyło się tego typu wydarzenie, które zostało określone przez media jako pierwszy międzynarodowy wyścig dronów. Stu pilotów brało udział w trzech różnych kategoriach tego wydarzenia - wyścigi indywidualne, wyścigi grupowe i loty wyczynowe. Zwycięzcą wszystkich trzech kategorii został Australijczyk Chad Nowak, który odebrał nagrody o łącznej wartości ponad 15 tysięcy dolarów.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/pilot-drone-racing-competition/38530/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj