Japońska policja otrzymała drony, które będą przechwytywać cywilne bezzałogowce przy pomocy siatki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Drony stały się niezwykle popularne. Choć korzysta z nich przede wszystkim wojsko, bezzałogowe aparaty latające stały się bardziej przystępne cenowo, a co za tym idzie, każdy chciałby z nich korzystać do różnych celów - np. robić zdjęcia i filmy. Jednak bezzałogowce mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ruchu w powietrzu. W Japonii wzięto ten problem pod uwagę i utworzono nową, specjalną jednostkę "antydronową".

 

Jeśli ktoś zechce sobie porobić zdjęcia w Japonii przy pomocy drona, od teraz będzie musiał mieć się na baczności. Jeśli jego niewielki aparat latający wkroczy w strefę gdzie obowiązuje zakaz lotów, policja zacznie ostrzegać operatora i będzie domagać się aby jego dron zawrócił. Oczywiście na samych ostrzeżeniach się nie zakończy.

 

Jeśli operator zignoruje wezwania policji, na miejsce zjawi się duży, policyjny dron który zwyczajnie złapie intruza w sieć. Może wydawać się że jest to raczej słaby pomysł ale w rzeczywistości jest dość skuteczny, co widać na poniższym nagraniu. Zresztą lepsze jest używanie siatki niż strzelanie do drona. Możliwe że służby innych państw również zechcą skorzystać z tej techniki.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/tokyo-police-form-anti-drone-squad

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj