W USA otwarto sklep internetowy z odzieżą typu Stealth

Kategorie: 

Źródło: www.kickstarter.com
Odkąd zaczęto bardziej otwarcie dyskutować nad naruszaniem cudzej prywatności w Stanach Zjednoczonych, głównie przez bezzałogowe aparaty powietrzne oraz systemy rozpoznawania twarzy, coraz więcej osób stara się walczyć z tym problemem na różne sposoby.

 

Artysta i projektant Adam Harvey we współpracy z projektantką Johanną Bloomfield postanowili stworzyć specjalną odzież typu Stealth, wykonaną z odblaskowej tkaniny, która redukuje ślady cieplne i pozwala na "ukrycie się" przed bezzałogowymi aparatami latającymi, które do śledzenia wykorzystują technologię obrazowania termicznego. Kolekcja zawiera między innymi bluzy z kapturem, płaszcze, chusty oraz nakrycia głowy. Wybór jest więc dość szeroki.

Oprócz wyżej wymienionej odzieży będzie również można zakupić specjalne akcesoria. Wśród nich znajdzie się między innymi kieszonka na telefon "OFF Pocket", która blokuje wszelkie sygnały a komórka staje się niemożliwa do namierzenia, oraz "Metal Dollar Bill", czyli metalowy portfel na karty kredytowe, który chroni posiadacza przed nielegalnym skopiowaniem zawartości paska magnetycznego (skimming).

Harvey i Bloomfield rozpoczęli 2 sierpnia kampanię "OFF Pocket" i w ciągu 25 dni uzbierali sumę ponad 56 tysięcy dolarów. Ich sklep internetowy Undisclosed został ostatecznie otwarty 22 listopada a według informacji podanej na stronie głównej, już w styczniu 2014 roku sklep zacznie przyjmować propozycje, dotyczące rozwoju ich produktów na zamówienie.

 

 

Źródła:

http://zmianynaziemi.pl/wideo/wkrotce-pojawi-sie-sklep-internetowy-odzieza-typu-stealth

http://www.kickstarter.com/projects/offpocket/off-pocket

http://undisclosed.cc/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj