W USA powstał kuloodporny garnitur

Kategorie: 

Źródło: Garrison Bespoke
Krawiec Garrison Bespoke z Toronto stworzył ubranie, które zapewnia ochronę niczym kamizelka kuloodporna. Do głównych zalet można zaliczyć zarówno dobrą ochronę jak i dyskrecję.

 

Garnitur o którym mowa został wyprodukowany z nanorurek węglowych, które twardnieją w momencie uderzenia, zapewniając w ten sposób ochronę przed pociskami oraz uniemożliwiają przebicie ostrym narzędziem, takim jak nóż. Dodatkową zaletą jest to, że strój został wykonany z opatentowanego materiału, który jest lżejszy o połowę od kevlaru.

 

"Po otrzymaniu wniosków od ważnych klientów, którzy podróżują do niebezpiecznych miejsc pracy, postanowiliśmy opracować lekki, modny, kuloodporny garnitur jako bardziej dyskretną i stylową alternatywę dla masywnych kamizelek" - powiedział współwłaściciel Michael Nguyen.

 

Strój został stworzony specjalnie dla Amerykańskich Sił Specjalnych, stacjonujących w Iraku. Krawiec Garrison Bespoke może jednak wykonać go na zamówienie za cenę 20 tysięcy dolarów. Przeprowadzone testy wykazały, że garnitur chroni przed nabojami 9mm.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj