Indyjska firma opracowała inteligentne buty "Lechal"

Kategorie: 

Źródło: lechal.com
Już w ciągu kilku następnych lat, technologia będzie nas otaczać dosłownie ze wszystkich stron a nawet będzie znajdować się w naszych ubraniach. Mowa tu o tzw. technologii noszonej. Jedną z nich są właśnie okulary Google Glass.

 

Ubrania zawierające w sobie technologię są też określane jako "inteligentne". Google Glass są niczym okulary i komputer w jednym. Gadżet ten wciąż jest rozwijany i nie jest jeszcze dostępny we wszystich krajach. Natomiast tam, gdzie można go już zakupić, istnieje ryzyko że przechodnie zareagują nawet z agresją na widok tego urządzenia. Okulary te posiadają kamerę a ludzie obawiają się o swoją prywatność.

 

Na szczęście nie wszystkie tego typu urządzenia spotykają się z reakcją, taką jak w przypadku Google Glass. Indyjska firma Ducere Technologies opracowała inteligentne buty "Lechal", a właściwie to wkładki do butów, ponieważ to one zawierają całą technologię. Wkładki te można włożyć do każdego obuwia.

 

Buty te zawierają technologię Bluetooth i można je połączyć z naszym telefonem. Dzięki Google Maps, możemy ustalić dokąd chcemy się udać a wkładki będą odpowiednio wibrować aby nakierować nas na dobrą drogę. Ponadto wynalazek ten, który można będzie zakupić za cenę od 100 do 150 dolarów, podpowie nam ile zrobiliśmy już kroków, ile spaliliśmy kalorii itp.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj