Holenderscy projektanci stworzyli antyinwigilacyjną odzież

Kategorie: 

Źródło: www.projectkovr.com
W dzisiejszym szalonym świecie dosłownie każdy z nas jest narażony na inwigilację. Służby chętnie szpiegują ludzi a hakerzy kradną cudzą tożsamość. Jednocześnie coraz większą popularność zyskuje specjalna odzież, która pozwoli nam uchronić się przed tego typu zagrożeniem.

 

Dwóch holenderskich projektantów w ramach projektu KOVR stworzyło kolekcję ubrań rodem z filmu science fiction dla ludzi obawiających się inwigilacji. Do ich produkcji wykorzystano materiał zawierający metal, dzięki czemu otrzymamy 100% ochronę. Twórcy oferują także plecaki o takich samych właściwościach.

 

"Żyjemy w czasach w których technologia i prywatność stoją czasem w sprzeczności. Twój paszport zawiera chip pełen informacji na Twój temat. Twój smartfon zna każdy Twój ruch. Twoja karta płatnicza może funkcjonować na odległość. A Twoja nowo zakupiona odzież posiada naklejkę RFID zdolną do przekazywania informacji o Twojej lokalizacji. To są tylko niektóre sposoby śledzenia. KVOR jest poręcznym sposobem na ochronę Twojej prywatności. Nasze kurtki i torby posiadają technologię która blokuje wszelkie sygnały wychodzące i przychodzące, uniemożliwiając dostęp do Twoich prywatnych informacji."

 

Specjalny płaszcz posiada wewnętrzne kieszenie w których możemy schować nasz telefon oraz portfel wraz z kartami zawierającymi chipy. Jednak jeśli oczekujemy na jakiś ważny telefon, komórkę można umieścić w dodatkowej zewnętrznej kieszeni. Ostatnimi czasy tzw. odzież antyinwigilacyjna robi coraz większą furorę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj