Verizon chce wprowadzić sieć 5G w 2017 roku

Kategorie: 

Logo Verizon Wireless

"Sieć 5G nadchodzi, a my poddajemy ją testom" - ogłosił największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Verizon Wireless dotrzymał słowa i rozpoczął testy sieci 5G, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku pojawi się ona w USA.

 

Verizon pracuje nad nową technologią z takimi korporacjami jak Intel, Nokia, Ericsson, Samsung i Qualcomm. Testy sieci 5G odbywają się zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Dzięki niej, prędkość transferu danych wzrośnie dramatycznie, co będzie miało ogrom zastosowań. Verizon chce aby technologia 5G stała się częścią tzw. Internetu rzeczy, autonomicznych samochodów i wielu innych przyszłych, precyzyjnych systemów związanych z telekomunikacją.

 

Adam Koeppe, wiceprezes działu planowania technologicznego powiedział, że dzięki niej miliardy maszyn będzie mogło komunikować się ze sobą. Aby sieć 5G mogła uczestniczyć w przyszłych kluczowych projektach, specjaliści będą musieli wyeliminować wszelkie możliwe opóźnienia.

 

Intel aktywnie współpracuje z Verizon i testuje technologię w warunkach mieszkalnych. Ericcson wykorzystuje vana jako punkt dostępu, natomiast Qualcomm analizuje działanie sieci 5G w biurowcach. Bezprzewodowa sieć przesyła strumieniowo nagrania w wysokiej rozdzielczości 4K. W najbliższych miesiącach testy mają wejść w kolejny, bardziej zaawansowany etap a w przyszłym roku technologia 5G może trafić do konsumentów.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/verizon-wireless-5g-lte-a-testing/41993/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj