Boston Dynamics zademonstrował robota Atlas nowej generacji

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Należąca do Google firma Boston Dynamics zaprezentowała właśnie coś co zostało nazwane nową generacją kroczących robotów humanoidalnych. W sieci pojawiło się nagranie prezentujące możliwości robota o nazwie "the next generation" Atlas.

 

Jak widać, maszyna jest już całkiem samowystarczalna. Żyroskopowe systemy adaptacyjne działają na tyle dobrze, że robot idzie przez dowolny teren, bardziej lub mniej komicznie, ale zawsze skutecznie. W jego kroku jest coś co może przypominać słynne Wojny Klonów z Gwiezdnych Wojen. Czyżby tak właśnie miało wyglądać wkrótce pole walki?

Na szczęście robot taki jak Atlas może być wykorzystany do wielu innych rzeczy, nie tylko do zabijania. Tego typu roboty byłyby w stanie dokładać towar na półkach supermarketów i wykonywać inne prace fizyczne. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy bliżej niż nam się wydaje od tego typu robotyzacji najbliższej przestrzeni, w której żyjemy.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika A.I.

Fajny i faktycznie skutecznie

Fajny i faktycznie skutecznie sie porusza,juz jakies prace moze wykonywac ,byleby jaknajwiecej takich.A ciekawe co z jego a.i. ? Nienalezy kombinowac jak takiego spotkasz Język bo bedzie mial bugi errory Język (tak jest w grach z botkami)

Portret użytkownika A.I.

Struchleje zaraz :p ,ja mam

Struchleje zaraz Język ,ja mam pomysl dla nauki ,zrobcie takiego "strorza" oczywiscie bez broni bezpiecznego takiego robota ED209 ,i z tym haslem "to teren prywatny masz 20 sekund na opuszczenie" , Język to nie musi byc jakas a.i. ale sama replika taka ,to by bylo zaj.ste Język

Skomentuj