W Danii powstała najszybsza sieć na świecie - pobiera pliki z prędkością 43 terabajtów na sekundę

Kategorie: 

xc0re.wordpress.com
Duńscy naukowcy opracowali niezwykle szybką sieć dzięki zastosowaniu wielordzeniowych światłowodów. Technologia pozwoliła nawet pobić dotychczasowy rekord - sieć jest w stanie przesyłać aż 43 terabity danych na sekundę.

 

Trudno sobie wyobrazić, abyśmy mogli pobierać pliki z sieci z prędkością 43 terabitów na sekundę. Ściągnięcie przykładowego filmu o wadze 1 GB zajęłoby nam dosłownie 0,2 milisekundy. Jak słusznie zauważyły media, pojedyńcze mrugnięcie okiem trwa od 100 do 400 milisekund a więc uczeni z Uniwersytetu Technicznego w Danii opracowali technologię, która pozwoli nam pobrać w tym czasie tysiące filmów.

 

Rekordowa prędkość 43 terabitów na sekundę została osiągnięta przy zastosowaniu wielordzeniowego światłowodu, opracowanego przez japońską firmę Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NNT). Światłowód ten jest standardowej wielkości ale posiada aż siedem rdzeni. Eksperci z Danii zdołali pobić rekord prędkości, którzy dotychczas należał do naukowców z Karlsruhe Institut für Technologie z Niemiec i wynosił 32 terabity na sekundę.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najszybsza-siec-swiecie-pobiera-43-terabajty-danych-sekunde

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj