Brytyjscy specjaliści stworzyli sieć 5G, która pozwoli ściągać setki filmów w ciągu kilku sekund

Kategorie: 

Grafika: John Moll
W mediach coraz częściej słyszymy o nadchodzącej nowej, superszybkiej sieci 5G, która pozwoli ściągać pliki z internetu w bardzo krótkim czasie. W Wielkiej Brytanii zaprezentowano właśnie technologię, która jest aż 65 tysięcy razy szybsza od obecnej sieci 4G.

 

Wielka Brytania, podobnie jak Korea Południowa, Chiny czy Unia Europejska przewiduje, że nowa sieć 5G pojawi się do 2020 roku. Wcześniej szacowano, że nowa sieć pozwoli nam pobrać film o rozmiarze 800 MB w ciągu jednej sekundy. Jednak brytyjscy uczeni opracowali i przetestowali niezwykle szybką technologię, którą chcą wprowadzić w ciągu 5 lat.

 

Specjaliści z University of Surrey przedstawili światu sieć 5G, która osiąga prędkość bezprzewodową do 1 terabita na sekundę. Dzięki niej, moglibyśmy pobierać pliki w niezwykle krótkim czasie, bez względu na ich rozmiary. W 2018 roku w Wielkiej Brytanii rozpoczną się testy w miejscach publicznych a dwa lata później wszyscy mieszkańcy tego kraju będą mogli korzystać z nowej sieci.

 

Warto przypomnieć, że najszybszą sieć na świecie stworzyli specjaliści z Danii. Ich technologia pobiła wszelkie rekordy, gdyż jest w stanie przesyłać aż 43 TB/s za pomocą wielordzeniowych światłowodów - przykładowy film o wadze 1 GB zostałby pobrany na nasz komputer w 0,2 milisekundy.

 

 

Źródło: http://www.computerworld.com/article/2889154/uk-researchers-shatter-world-record-by-hitting-5g-speeds-of-1tb-per-second.html

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Koteu

Ale wiecie że to nie o

Ale wiecie że to nie o ściąganie (haha) setek filmów chodzi (co za kompletna bzdura), ale o monitoring w czasie rzeczywistym wszystkiego co się rusza w całej publicznej przestrzeni? Wszystko co w starych filmach s-f śmieszyło zaczyna się teraz spełniać.

Skomentuj