Toyota ujawniła futurystyczny pojazd, sterowany ruchem ciała

Kategorie: 

Toyota FV2 - źródło: pressroom.toyota.com
23 listopada w trakcie Tokyo Motor Show, Toyota zaprezentuje światu niezwykły samochód, jeśli można go tak w ogóle nazwać. Pojazd zmienia automatycznie swój kolor odzwierciedlając nastrój kierowcy, łącząc się z nim fizycznie oraz emocjonalnie, natomiast nowoczesny sposób poruszania się nim zapewnia niesamowite wrażenia.

 

Samochód Toyota FV2 przede wszystkim nie posiada kierownicy. Jego obsługa jest możliwa tylko za pomocą ruchów ciała - pojazd będzie skręcał, przyśpieszał lub zwalniał poprzez nachylanie się w odpowiednim kierunku. Ten czterokołowiec posiada również technologię umożliwiającą łączenie się z pozostałymi pojazdami tego typu, dzięki czemu będzie udostępniać różne informacje dotyczące bezpieczeństwa, np. o pojazdach znajdujących się w martwym punkcie.

 

Co więcej, twórcy Toyoty FV2 chcieli aby kierowca oraz jego pojazd stanowili jedność, montując w nim system rozpoznawania mowy i obrazu, dzięki czemu może poznać stan emocjonalny użytkownika, gromadzić historię i sugerować cele podróży oraz zbierać informacje o umiejętnościach aby pomóc w prowadzeniu. Kolor tego futurystycznego samochodu oraz informacje wyświetlane na przedniej szybie mogą zostać zmienione w dowolnym momencie.

 

 

Źródło: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-11/05/colour-changing-car

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj