Ford zaprezentował nowy system wykrywania pieszych

Kategorie: 

Źródło: media.ford.com
Na ulicach często dochodzi do wypadków, gdy kierowca samochodu nie zauważy na swojej drodze pieszego. Powodów może być wiele - prowadzenie pod wpływem alkoholu, zaśnięcie za kierownicą czy pisanie wiadomości tekstowych w trakcie jazdy. Nowy system Forda ma pomóc rozwiązać problem.

 

Amerykański koncern motoryzacyjny przedstawił nowy system wykrywania pieszych na drodze. Zamontowany w samochodzie radar oraz kamera nieustannie wyszukują obiektów, które mogą znaleźć się na jezdni i spowodować wypadek. Gdyby wykryte zostało zagrożenie, kierowca usłyszy alarm a jeśli na niego nie zareaguje, samochód automatycznie włączy hamulec.

 

Ford ma nadzieję, że system ten pozwoli nie tylko zmniejszyć zadane w wyniku kolizji obrażenia samochodu i potrąconego pieszego, ale również uda się nawet całkowicie uniknąć zderzenia. Twórcy przyznają jednak, że technologia nie zadziała prawidłowo w niektórych przypadkach.

 

Wymieniono między innymi sytuację, gdy kierowca porusza się samochodem w nocy, gdy oświetlenie jest zbyt mocne lub zbyt słabe, gdy pojazd porusza się w innym kierunku i w niektórych warunkach pogodowych. Nowoczesny system pojawi się po raz pierwszy w przyszłym roku w Europie i będzie zaimplementowany w samochodzie Ford Mondeo.

 

 

Źródło: Ford

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj