Powstał rower, którego nie można ukraść

Kategorie: 

Źródło: nadiemelaroba.cl

Wybierając się rowerem np. do sklepu na zakupy czy do szkoły, nasz pojazd musimy zostawić przed budynkiem. Wtedy mogą pojawić się obawy, że ktoś zechce ukraść nasz rower. Dlatego opracowano pierwszy na świecie rower, którego nie można ukraść.

 

 

Jak można przeczytać na stronie twórców, trzech chilijskich studentów, co drugi rower jest kradziony. Nawet autorzy tego projektu spotkali się już z kradzieżą swojego pojazdu. Wpadli więc na pomysł, aby opracować technologię, która skutecznie zabezpieczy rowery przed złodziejami.

 

W ten sposób powstał projekt Yerka i skonstruowano niespotykany dotąd system zabezpieczający. Korzystając z tradycyjnych zamków, złodziej zawsze może go zniszczyć, zabrać rower i odjechać na nim. "Rower którego nie da się ukraść" posiada zamek, który składa się z ramy samego roweru, odczepianego siodełka i zamontowanego mechanizmu blokującego.

 

W tym przypadku, jeśli złodziej chciałby ukraść rower, musiałby zniszczyć blokadę, tym samym niszcząc rower. Zdaniem studentów, taki mechanizm powinien zniechęcić potencjalnych złodziei.

 

 

Źródło: nadiemelaroba.cl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj