Toyota chce opatentować bardzo nietypowy układ skrzydeł dla latających samochodów

Kategorie: 

Źródło: Russian Aviation Museum
Choć powyższy samolot SZ-1 został zaprojektowany dokładnie 100 lat temu przez Władimira Sawieljewa i Władysława Zalewskiego, Toyota jest obecnie zainteresowana jego układem skrzydeł. Dokumenty patentowe wskazują, że japoński koncern chce zbudować "wielopłatowe latające samochody".

 

Jeśli chodzi o latające samochody, ich budowa musi być odpowiednio przystosowana do otoczenia. Jak sama nazwa wskazuje, latające samochody będą mogły jeździć po ulicach czy autostradach lub po prostu wzbić się w powietrze, co może okazać się przydatne gdy będziemy chcieli pokonać większe dystanse w krótszym czasie.

Źródło: Terrafugia

Źródło: Aeromobil

W zależności od konstrukcji, jedne maszyny będą potrzebowały wielkiego pasa startowego (zdjęcia na górze), inne zaś będą mogły wznieść się i wylądować niczym helikopter (zdjęcia na dole). Daje to naprawdę interesujące możliwości. Dotychczas taką technologię mogliśmy zobaczyć jedynie w filmach science fiction, ale już w niedalekiej przyszłości pojawi się w naszej rzeczywistości.

Źródło: Terrafugia

Źródło: Internet

Projektowaniem i wprowadzaniem pierwszych latających samochodów zajmują się takie firmy jak Terrafugia czy Aeromobil. Właściciele tej drugiej zapewniają, że jako pierwsi wprowadzą te nietypowe latające maszyny do naszego życia. Wygląda jednak na to, że nawet znany japoński Toyota Motor Corporation jest zainteresowany tą technologią.

Źródło: Jalopnik.com

Korporacja chce opatentować projekt skrzydeł dla przyszłych latających samochodów, który jest dość... nietypowy. Przypomina on konstrukcje jakie opracowywano ponad 100 lat temu dla pierwszych samolotów, lecz ten jest w bardziej nowoczesnym wydaniu. Według dokumentów, samochód posiadałby wspomniane skrzydła na dachu, które rozkładałyby się w kierunku pionowym przed startem.

Źródło: Internet

Pomysł Toyoty spotkał się z szyderą. Miejmy nadzieję, że samochody wyposażone w takie skrzydła będą przynajmniej zdolne do lotu, w przeciwieństwie do niektórych pierwszych prototypowych samolotów.

 

 

Źródło: http://jalopnik.com/toyota-files-for-a-patent-that-could-let-priuses-plumme-1728763925

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj