Toyota opatentowała "urządzenie maskujące", które poprawi widoczność kierowcy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kyle Stern/CC BY-NC-ND 2.0

Toyota zainteresowana jest wprowadzeniem w pełni autonomicznych samochodów osobowych oraz inteligentnych pojazdów, które będą wspomagać kierowców na jezdni i w dowolnym momencie będzie można przełączyć między asystą a pełną autonomią. Z myślą o tym drugim rozwiązaniu, japoński koncern motoryzacyjny opatentował technologię, która ułatwi prowadzenie pojazdu.

 

Dzięki tzw. urządzeniu maskującemu, słupki A nadwozia staną się dla kierowcy niewidzialne. To z kolei poprawi jego widoczność i właściwie to tylko na tym skupia się cały wynalazek. Patent został złożony do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych 17 czerwca 2016 roku i został przyznany 10 sierpnia 2017 roku.

Źródło: United States Patent and Trademark Office

Istnieją różne metody, które pozwoliłyby zamaskować słupki A nadwozia. Niestety wymagałyby one drogiego sprzętu, ale Toyota wpadła na tańsze rozwiązanie. Polega ono na umieszczeniu luster w taki sposób, aby słupki stały się dla kierowcy niewidzialne i można było zobaczyć co jest za nimi.

 

Technologie maskujące mają oczywiście ogromne zastosowanie w wojsku. Jednak na powyższym przykładzie widzimy, że pewne rozwiązania mogą okazać się przydatne również dla "zwykłych ludzi" np. na jezdni, ale nie tylko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj