Sztuczna inteligencja będzie komponować muzykę

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Google rozpoczyna właśnie projekt Magenta, który ma za zadanie rozwinąć kreatywność sztcznej inteligencji. Eksperyment pozwoli na skomponowanie muzyki z wykorzystaniem komputerowej sieci neuronowej.

 

Oficjalnie projekt Magenta rozpoczął pracę w czerwcu 2016 roku, ale pierwsze osiągnięcia w dziedzinie maszynowej sztuki muzycznej maszyny zostały już pokazane na festiwalu muzycznym Moogfest.

 

Sztuczna inteligencja będzie "słuchać" muzyki importując pliki midi na platformę zarządzania wiedzą - TensorFlow. W przyszłości deweloperzy chcą zmodyfikować algorytm sieci neuronowej tak, aby system mógł tworzyć bardziej skomplikowane i długie melodie. Eksperci z zespołu badawczego uważają, że te technologie będą służyć jako nowe narzędzia w rękach artystów i muzyków.

 

Projekt Magenta nie jest to pierwsza próba zastosowania technologii do maszynowego tworzenia sztuki. Wcześniej pracowali nad tym naukowcy z Uniwersytetu w Hakodate w Japonii. Wykorzystali oni sztuczną inteligencję, aby napisać powieść, która ostatecznie zdobyła nawet nagrodę literacką.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika yarek

  Jaka to będzie sztuka którą

 
Jaka to będzie sztuka którą tworzyć będą maszyny? płynąca z duszy? z filingiem? niosąca wartośći i przesłanie?
Czy może mechaniczna, sztampowa, dla mas , bezrefleksyjna i bez polotu?
Niedługo się dowiemy, natomiast to do czego prowadzą zapędy lewaków i ich wynalazki, to stłamszenie artystów i ogłupienie społeczeństw, masowe wytwory dla tych ludzi którzy słuchać i oglądać będą "produkty" a nie "artystyczne dzieła
".

Skomentuj