Sztuczna inteligencja AutoML zdobyła umiejętność replikacji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od jakiegoś czasu specjaliści w korporacji Google zajmowali się nowym projektem AutoML. Zakłada on stworzenie sztucznej inteligencji ze zdolnością do replikacji. Dziś Google ujawnia, że program AutoML potrafił stworzyć nową i wydajniejszą wersję samego siebie bez udziału człowieka.

 

Na wstępie należy zaznaczyć, że znana na całym świecie amerykańska firma nie ujawnia zbyt wielu informacji o swoim nowym projekcie. Google pochwaliło się niedawno, że inteligentne oprogramowanie AutoML pobiło rekord w kategoryzowaniu zdjęć według zawartości, osiągając skuteczność na poziomie 82%.

 

Najnowsze osiągnięcie ma bardzo istotne znaczenie, ponieważ pokazuje, że sztuczna inteligencja może zdobyć umiejętność tworzenia nowych systemów SI na jeszcze wyższym poziomie niż człowiek. Google twierdzi, że AutoML pokonało inżynierów oprogramowania i stworzyło nową wersję samego siebie z ulepszonym kodem źródłowym. Nowy system jest bardziej wydajny od najlepszych systemów opracowanych przez człowieka.

 

Wiele korporacji na świecie postanowiło wziąć udział w wyścigu. W ich centrum zainteresowania jest sztuczna inteligencja, która może okazać się naszym wybawieniem, lub przekleństwem. Inteligentne oprogramowania posiadające umiejętność uczenia maszynowego rozwijają się w bardzo szybkim tempie, a dzięki projektom takim jak AutoML korporacja Google wypracowuje sobie przewagę nad konkurentami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika corwin

Informacja bardzo ciekawa,

Informacja bardzo ciekawa, niestety podane źródło wprowadza "drobe" przekłamanie które zmienia trochę sens. Czytając oficjalną publikację Google okaże się że storzyli oni sieć która potrafi ulepszyć inną sieć tak aby uzyskała ona coraz lepsze wyniki, finalnie porównywalne z sieciami stworzonymi przez człowieka. Inną sieć - nie samą siebie.

Portret użytkownika era

Rozróżnienie sieci na "inną"

Rozróżnienie sieci na "inną" i "siebie smą" jest naiwne. Czemu to program komputrowy ma traktować swój program inaczej niż program różny od swojego ? Przecież dla programu komp. jest zupełnie obojętne, co analizuje. Przeanalizuje, zoptymalizuje i swój kod zastąpi tym nowym - to nic nadzwyczajnego!

Portret użytkownika suawco

Powstał nowy Byt = SI ? Bo

Powstał nowy Byt = SI ? Bo tak na to wskazuje treść artykułu i jak tak dalej w tym kierunku pojdzie to my informatycy-programiści pójdziemy na zasłużona emeryturę Sad a całą robote przejmie od nas SI. Zawsze się śmiałem pewny siebie, że "w naszym fachu nie ma strachu", ale zaczynam się zastanawiać na jaki fach się przekwalifikować, żeby nie czuć się niepotrzebnym? Prace fizyczne też odpadają, bo tam już wkracza automatyzacja i robotyzacja. Jakis czas będzie dzialać jeszcze sektor usług typu hydraulik, ale pewnie też z jednej strony coraz większa niezawodność produktow i łatwość wymiany ekstremalnie zmniejszy zapotrzebowanie na takich fachowcow. OK można poświęcić się całkowicie jakiemuś hobby, albo kreatywności - wymyślaniu czegoś co SI poprzez automaty ma potem wykonać, albo sztuką lub sportem, ewentualnie sztuczkami dla rekordu Guinessa. Dla polityków i szamanow - tez na długo starczy zajęcia, bo pracą to trudno nazwać Smile

Skomentuj