FANUC Polska zaprasza na targi ITM 2016

Kategorie: 

FANUC Polska

Już dziś rozpoczynają się największe targi przemysłowe w Polsce – ITM Polska. Podczas tegorocznej imprezy swoją ofertę zaprezentuje blisko 1000 firm z Polski i z zagranicy. Wśród wystawców nie zabraknie polskiego oddziału japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki, który zaprezentuje najnowsze rozwiązania dedykowane entuzjastom automatyki przemysłowej. Na targach będzie można zobaczyć innowacyjne obrabiarki stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów z wymagającej branży obróbki skrawaniem, a także funkcjonalne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze gotowe do wdrożenia w różnorodnych sektorach przemysłu. Wyjątkową atrakcją targów ITM będzie premierowy pokaz lasera FANUC typu FIBER.

 

 

Targi przemysłowe ITM Polska, odbywające się pod hasłem "przemysł, biznes i nauka na światowym poziomie" to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń łączących wiodących dostawców nowoczesnych technologii dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy oraz przedsiębiorców z różnych branż, którzy stawiają na rozwój, a w związku z tym poszukują dla siebie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

 

"Obecna sytuacja gospodarcza oraz duża konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy muszą nieustannie poszukiwać narzędzi oraz procesów, które mogłyby przyspieszyć produkcję i zredukować jej koszty. Dziś staje się to tym bardziej istotne, ponieważ stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej, która zupełnie zmieni oblicze współczesnej produkcji. Produkty marki FANUC znakomicie wpisują się w ideę Przemysłu 4.0 i stanowią najlepszą odpowiedź na wyzwania jakie ona ze sobą niesie" - mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes FANUC Polska.

 

Targi ITM Polska to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z ofertą międzynarodowych firm, wymiany cennych doświadczeń oraz opinii na temat najnowszych rozwiązań technologicznych z przedstawicielami firm z całego świata. To także szansa dla wielu rodzimych producentów na zdobycie niezbędnej wiedzy, by stać się firmą przyszłości.

 

"Kluczową kwestią jest dziś dostosowanie się firm do aktualnych potrzeb rynku i zapewnienie najwyższej jakości produktów. FANUC jako firma blisko współpracująca z przemysłem nieustannie kreuje i dostarcza producentom oczekiwane rozwiązania. Aplikacje zrobotyzowane, obejmujące roboty i obrabiarki pracujące w oparciu o jedną wspólną platformę, są właśnie takimi rozwiązaniami. Podczas pokazu w Poznaniu, odwiedzającym nasze stoiska zaprezentujemy techniczną stronę produktów, a także wyjaśnimy w jaki sposób potrafią one zagwarantować niedoścignioną szybkość i precyzję, wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i zaskakujące zyski" – dodaje Jędrzej Kowalczyk.

 

Na powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych można będzie zobaczyć maszyny w ruchu, innowacje i technologie, które mają wpływ na kształt oraz ewolucję polskiego i światowego przemysłu. Wzorem lat ubiegłych wystawa firmy FANUC zostanie podzielona na dwa salony tematyczne: salon MACH-TOOL oraz salon WELDING. W salonie MACH-TOOL firma FANUC zaprezentuje trzy aplikacje podkreślające zalety obrabiarek FANUC ROBODRILL, słynących z ponadprzeciętnej szybkości, precyzji oraz niezwykłej  żywotności. Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z w pełni zautomatyzowanym systemem załadunku, dzięki zastosowaniu robota LR Mate 200iD, o zasięgu 717 mm i udźwigu 7 kg.

 

Druga aplikacja prezentująca centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z dwoma osiami DDR udowodni, że sterowanie marki FANUC bez trudu radzi sobie z obsługą dwóch czwartych osi w tym samym czasie. Producenci wykorzystujący takie rozwiązanie w swojej produkcji z pewnością potwierdzą, że zapewnia ono istotne skrócenie czasu przezbrojeń maszyny, a także związane z tym oszczędności ekonomiczne. Z kolei trzecia aplikacja pokazowa FANUC ROBODRILL, prezentowana pod hasłem "Heavy cutting", przedstawi szerokie możliwości frezowania, wiercenia i gwintowania, przy użyciu wrzeciona High Torque oraz oprawki BBT 30, przekonując odwiedzających, że taki system produkcyjny dzięki niespotykanej uniwersalności oraz wysokim parametrom obróbki wyróżnia się na tle innych obecnie dostępnych na rynku rozwiązań.

 

Salon WELDING, który odbywa się w ramach targów ITM Polska, to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań branży spawalniczej. Co roku gromadzi w Poznaniu rzesze specjalistów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i urządzeniami do spajania oraz cięcia metali. FANUC wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotował wspólnie z partnerami - polskimi producentami stanowisk zrobotyzowanych - prezentację wyjątkowych cel spawalniczych gotowych do instalacji w zakładach produkcyjnych.

 

Pierwsza z prezentowanych aplikacji, stworzona z firmą ZAP-ROBOTYKA, umożliwia spawanie szerokiej gamy detali - od małych do dużych gabarytów. Głównym elementem celi jest robot przemysłowy marki FANUC ARC Mate 120iC/12L, stworzony z myślą o zastosowaniach spawalniczych. Dwie, kolejne aplikacje to efekt bliskiej współpracy firmy FANUC z firmą LaserTec. Pierwsza z prezentowanych aplikacji to zrobotyzowane stanowisko do laserowego spawania „Remote laser welding on the fly.”, umożliwiające efektywne spawanie z prędkościami dochodzącymi do 9 m/min, co w praktyce daje możliwość uzyskania nawet 60 spawów w ciągu 20 sekund. Z kolei druga to zrobotyzowane stanowisko do spawania laserowego z plamką wirującą. System gwarantuje, że z plamki o średnicy 0,2 - 0,3 mm użytkownik otrzyma plamkę o wymiarach dochodzących do 3,0 mm, co pozwala na przełamanie ograniczeń spawania laserowego samą wiązką, wynikających z niższej jakości przygotowanych krawędzi elementów łączonych. System gwarantuje zwiększenie elastyczności oraz możliwość obniżenia kosztów przygotowania produkcji.

 

Podczas targów ITM Polska, w salonie Welding, firma FANUC po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe światłowodowe źródło laserowe w zrobotyzowanej aplikacji spawalniczej z prowadzeniem wiązki kablem światłowodowym. Prezentowana aplikacja to kompletny pakiet zintegrowanych urządzeń opartych na kontrolerze robota FANUC wraz ze światłowodowym źródłem laserowym gotowym do implementacji w zrobotyzowanym stanowisku spawalniczym. W skład aplikacji wchodzą wyłącznie produkty firmy FANUC, połączone systemowo wspólną platformą. Takie połączenie niezawodności sterowania CNC wraz z uniwersalnością zastosowanego robota sześcioosiowego firmy FANUC, stanowi wyjątkowo atrakcyjną alternatywę w stosunku do już istniejących rozwiązań na rynku. Klient otrzymuje pakiet zintegrowanych urządzeń, które pozwolą mu na spawanie detali metodą laserową oraz budowę uniwersalnych stanowisk spawalniczych.

 

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy firmy FANUC!

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj