Facebook może podsłuchiwać nasze rozmowy aby wyświetlać odpowiednie reklamy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Esther Vargas/CC BY-SA 2.0
Użytkownicy smartfonów posiadają na swoim urządzeniu liczne aplikacje, które aby prawidłowo funkcjonować potrzebują dostępu do aparatu, mikrofonu i musimy im nawet udzielać informacji o naszym położeniu. Najbardziej wymagającym oprogramowaniem jest oczywiście Facebook - dla wielu ludzi stał się on dosłownie nierozerwalnym kompanem z którym dzielą się każdymi informacjami, nawet tymi wrażliwymi i prywatnymi.

 

Wspomniany serwis społecznościowy stał się dość agresywny w swoich metodach "uszczęśliwiania" swoich użytkowników. Na naszych komputerach, dla naszego dobra, umieszczane są pliki które służą rzekomo wyłącznie naszemu bezpieczeństwu. W zeszłym roku belgijski sąd nakazał aby Facebook ograniczył się w zbieraniu danych i przestał śledzić osoby, które nawet nie posiadają konta w tym serwisie.

 

Jednak to jeszcze nic. Kelli Burns z Uniwersytetu Południowej Florydy wykazała, że Facebook najwyraźniej podsłuchuje naszych rozmów aby później umieścić na swoim serwisie odpowiednie reklamy. Profesor komunikacji masowej przeprowadziła test - w pobliżu swojego smartfona dyskutowała na konkretne tematy i odkryła, że strona umieściła reklamy nawiązujące do jej rozmowy. Przypadek?

 

Facebook natychmiast skomentował sprawę i powiedział że faktycznie korzysta z mikrofonu w urządzeniach mobilnych ale nie podsłuchuje cudzych konwersacji i nie wykorzystuje danych audio do umieszczania stosownych reklam. Serwis społecznościowy wyjaśnił że "słucha dźwięków otoczenia". Osobom niezadowolonym z "usług" jakie oferuje Facebook zalecono wyłączenie mikrofonu.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika pmuzyk

"Osobom niezadowolonym z

"Osobom niezadowolonym z "usług" jakie oferuje Facebook zalecono wyłączenie mikrofonu". Super sprawa, wyłączę mikrofon w swoim telefonie, tylko po to, aby FB mnie nie podsłuchiwał...:) ...ale chwila, przecież mikrofon jest potrzebny do rozmów telefonicznych? Także podsumowując dobra rada dla osób "niedzwoniących" przez telefon Smile

Portret użytkownika gość

Nie chodzi o wyłączenie

Nie chodzi o wyłączenie mikrofonu(tego się nie da zrobić) chodzi tylko o zabronienie facebookowi korzystania z mikrofonu urządzenia. Robi się to tak:
Ustawienia-aplikacje-facebook-uprawnienia- i trzeba kliknąć w mikrofon a potem dać zabroń. Przechodząc do tematu: mniejwięcej co druga osoba wie o tym co wyprawia facebook. Dajemy mu nawet dostęp do pamięci urządzenia.

Skomentuj