Na rynku pojawił się pierwszy modularny telefon Fairphone 2

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0
Pierwszy w historii modularny telefon, jaki pojawił się na rynku, wcale nie należy do korporacji Google, która pracuje nad projektem Ara. Technologię opracowała holenderska firma Fairphone - jest to urządzenie które pozwala użytkownikowi łatwo i szybko wymienić dowolną część telefonu oraz nieustannie go ulepszać.

 

Fairphone 2 jest przede wszystkim bardziej wytrzymały od dzisiejszych smartfonów. Gdy wyświetlacz naszego telefonu zepsuje się, konieczne jest oddanie go do serwisu celem jego naprawy lub po prostu zakup nowego urządzenia. W przypadku telefonów modularnych, każdą uszkodzoną część możemy wymienić na nową.

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0

Taka technologia sprawia, że możemy je również samodzielnie ulepszać - wystarczy umieścić aparat lub baterię o lepszych parametrach. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli korzystać z jednego urządzenia przez dłuższy czas a wszelkie modyfikacje nie będą wymagały specjalnych narzędzi czy umiejętności.

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0

Taki właśnie jest smartfon Fairphone 2 z Androidem 5.1 Lollipop, który posiada 5-calowy wyświetlacz, procesor 2.26 GHz Quad Core Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci flash, kamerę 8 Mpix, baterię o pojemności 2420 mAh oraz dwa gniazda na karty SIM. Firma skupia się przede wszystkim na wytrzymałości. Jej urządzenia, choć powstają z ekologicznych materiałów, mają mieć pięcioletnią trwałość.

 

Premiera telefonów modularnych Google (projekt Ara) została przełożona na rok 2016, co pozwoliło Fairphone'owi wejść na rynek jako pierwszy. Można go zamówić za cenę około 530 euro.

 

 

Źródło: http://shop.fairphone.com/fairphone2.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj