Xiaomi przedstawia nową technologię, która naładuje smartfony w zaledwie 8 minut

Kategorie: 

Źródło: Xiaomi

Współczesne smartfony, choć posiadają coraz lepsze procesory, pamięć i inne podzespoły, mają jedną poważną wadę - chodzi oczywiście o zbyt słabe baterie. Problem ten potęguje wysoka konsumpcja energii spowodowana m.in. działającymi w tle aplikacjami. Chińska firma Xiaomi znalazła poniekąd rozwiązanie.

 

W opublikowanym w sieci nagraniu wideo zaprezentowano nową technologię superszybkiego ładowania baterii w smartfonach. HyperCharge, według Xiaomi, potrafi naładować akumulator w rekordowo krótkim czasie.

 

Podczas prezentacji wykorzystano zmodyfikowany telefon Xiaomi Mi 11 Pro z baterią 4000 mAh. Technologia HyperCharge oferuje ładowanie baterii metodą przewodową i bezprzewodową. Z nagrania wideo wynika, że ładowanie przewodowe o mocy 200W pozwoliło uzupełnić baterię smartfona do 100% w zaledwie 8 minut. Z kolei ładowanie bezprzewodowe o mocy 120W naładowało baterię do pełna już po około 15 minutach. Warto dodać, że w ten sposób Xiaomi pobił dwa światowe rekordy dla najszybszego ładowania przewodowego i bezprzewodowego.

 

Xiaomi nie ujawnia, kiedy nowa technologia mogłaby pojawić się w smartfonach i innych urządzeniach. Nie wiemy również, jak wielki wpływ na żywotność baterii może mieć ładowanie przy tak dużej mocy. Trzeba jednak przyznać, że pomysł Xiaomi po części rozwiązuje problem współczesnych baterii dla smartfonów, które są po prostu za słabe i wymagają regularnego ładowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj