Motorola wprowadzi samonaprawiające się wyświetlacze w smartfonach

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kārlis Dambrāns/CC BY 2.0

Dzisiejsze smartfony, mimo dobrych aparatów fotograficznych, szybkich procesorów czy wydajnych baterii, posiadają jedną ogromną wadę - są to oczywiście słabe wyświetlacze. Wystarczy, że nasze urządzenie spadnie z niewielkiej wysokości i z dużym prawdopodobieństwem nastąpi pęknięcie ekranu. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie szybki zabezpieczającej. Jednak Motorola wpadła na znacznie lepszy pomysł.

 

Firma opatentowała bardzo ciekawe rozwiązanie. Jest to samonaprawiający się wyświetlacz, wykonany z materiału polimerowego z pamięcią kształtu. Jeśli ekran naszego smartfona zostanie uszkodzony, urządzenie wykryje usterkę a my będziemy musieli zaznaczyć palcem na wyświetlaczu miejsce, w którym doszło do pęknięcia.

Smartfon rozpocznie proces naprawiania generując ciepło, które uruchomi niezwykłe właściwości wyświetlacza. Gdy naprawa dobiegnie końca, znów będziemy mogli cieszyć się ekranem, który będzie (prawie) jak nowy. W opisie Motorola nie daje jednak gwarancji, że nowa technologia będzie w stanie naprawić wszystkie uszkodzenia. Pewne ślady po usterce z pewnością pozostaną, ale lepsze to, niż smartfon z pękniętym ekranem, który znacznie utrudnia lub wręcz uniemożliwia korzystanie z urządzenia.

Samonaprawiający się ekran to jeden z wynalazków, na który czekało wielu ludzi. Prawdopodobnie każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, której wyświetlacz w telefonie uległ uszkodzeniu. Tak więc teraz czekamy jeszcze na nowe, pojemniejsze baterie o dłuższej żywotności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jx

Skoro są już elastyczne

Skoro są już elastyczne wyświetlacze to nie można by zacząć stosować czegoś takiego? Takie giętkie tworzywo powinno zaabsorbować energię przy upadku i po krótkim drganiu wrócić do normalnego wyglądu.

Skomentuj