Zaprezentowano pierwszy komercyjny modułowy smartfon - LG G5

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rok 2016 może zostać zapamiętany jako czas powszechnego wdrażania technologii modułowej w elektronice. Korporacja z Korei Południowej LG, podczas Światowego Kongresu Urządzeń Przenośnych w Barcelonie, przedstawiła swój najnowszy smartfon LG G5. Jest to pierwszy komercyjny telefon modułowy, lecz nie pierwszy na świecie.

 

Od dłuższego czasu sporo mówi się, że przyszłe smartfony będą modułowe, tzn. będzie można w szybki i łatwy sposób wymieniać dowolne części na inne, bez specjalistycznych umiejętności czy narzędzi. Chodzi np. o lepszy aparat, wyświetlacz, pamięć RAM, lub po prostu wymianę uszkodzonej części. Firma LG właśnie wykonała pierwszy krok w tym kierunku

Smartfon LG G5 posiada wyświetlacz 5,3 cala i rozdzielczość 2560x1440 pikseli. Zawiera procesor Snapdragon 820 (4 rdzenie po 2,2 GHz), 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 2800 mAh i włącznik, który został zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Co więcej, urządzenie posiada z tyłu dwa aparaty - jeden z nich ma rozdzielczość 16 MPx i jest standardowy, lecz drugi, choć jego rozdzielczość wynosi już 8 MPx, posiada szeroki kąt widzenia, który wynosi 135 stopni. Umożliwia on wykonywanie zdjęć dużej grupy ludzi czy krajobrazów.

Pewną nowością jest sposób w jakim wyciągamy baterię z tego urządzenia. Wystarczy odczepić dolną część smartfona. To właśnie w niej można również umieszczać dodatkowe moduły, których na dzień dzisiejszy jest bardzo niewiele, a właściwie to tylko dwa. Pierwszy z nich przekształca LG G5 w cyfrowy aparat fotograficzny, który oprócz nowych funkcji i przycisków posiada własną baterię o pojemności 1200 mAh. Drugi moduł sprawia, że smartfon ten staje się niczym odtwarzacz Hi-Fi, gdyż posiada przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz.

Oprócz tego, za pomocą kabla, Bluetooth lub Wi-Fi możemy podłączyć dodatkowe urządzenia, takie jak okulary wirtualnej rzeczywistości, 360-stopniową kamerę, słuchawki oraz niewielkiego robota w kształcie kuli, wyposażonego w kamery i mikrofony. LG skupił się więc także na dodatkach. Smartfony z technologią modułową prawdopodobnie w najbliższym czasie staną się normą.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj