Pokrowiec dla smartfonów Nexpaq rywalizuje z projektem Ara

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
Prowadzony przez korporację Google projekt Ara zakłada opracowanie telefonu, do którego będziemy mogli w łatwy i szybki sposób zamontować różne części - lepszy aparat, procesor czy kartę pamięci. Tymczasem na Kickstarterze pojawił się bardzo podobny projekt, który jednak oferuje nam znacznie więcej możliwości.

 

Telefon modularny to przede wszystkim szkielet do którego można dołączyć dodatkowe części, lecz firma Nexpaq zaprezentowała specjalny futerał dla smartfonów oraz kilkanaście modułów - jest to między innymi dodatkowa bateria która wydłuży czas działania urządzenia, lepszy głośnik, latarka, czytnik kart SD, karta pamięci USB typu flash (32 GB i 64 GB), wskaźnik laserowy a nawet alkomat. Z czasem pojawi się ich jeszcze więcej. Futerał ten zamieni nasze urządzenie w telefon modularny, nad którym pracuje Google.

Co ciekawe, wystarczy jedynie włożyć nasz telefon do tego pokrowca, pod warunkiem że jest to iPhone 6 lub Samsung Galaxy S5/S6 Edge. Po umieszczeniu dodatkowych modułów można je kontrolować za pomocą specjalnej aplikacji - bez względu na to jaki posiadamy system operacyjny. Twórcy chcą tak ulepszyć swój wynalazek aby dostosować go do wielu innych smartfonów.

 

Pomysł na ten bardzo interesujący projekt pojawił się na początku 2013 roku a całkiem niedawno trafił na stronę Kickstarter. Aby osiągnąć sukces, Nexpaq musi zgromadzić 50 tysięcy dolarów, co nie będzie żadnym problemem, ponieważ już teraz uzbierano 30 tysięcy. Specjalny pokrowiec można teraz zakupić za cenę 89 dolarów i otrzymamy go na początku 2016 roku.

 

 

Źródła:

http://nexpaq.com/

https://www.kickstarter.com/projects/nexpaq/nexpaq-the-first-truly-modular-smartphone-case

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika anionimiowy

Ja byłem pierwszy bo o tym

Ja byłem pierwszy bo o tym pisałem do koncernów jak tylko powstał zamysł telefonów komórkowych. Proponowałem by telefon mógł mieć moduły umożliwiające pażenie herbaty, mielenie mięsa na kotlety i wyżymaczkę. O gramofonie, magnetofonie i TV nie wspomnę. Mało miejsca na moduł pralki, ale na jedną parę skarpet dali by radę zrobić.

Skomentuj