Motorola chce stworzyć nowoczesne, modularne telefony komórkowe

Kategorie: 

Źródło: Motorola
Projekt Ara, prowadzony przez grupę ds. Zaawansowanych Technologii i Projektów Motoroli, rozwija koncepcję nowoczesnych, modularnych telefonów. Będą się one różnić od tradycyjnych telefonów tym, że użytkownik będzie w stanie samodzielnie i w prosty sposób wymienić dowolną część urządzenia na nową.

 

Modularne urządzenia elektroniczne są obecnie przedmiotem wyścigu między różnymi firmami. Jednak każdy projekt opiera się na tej samej koncepcji - chodzi o urządzenia, których części, takie jak aparat czy głośnik, można z łatwością wymienić na nowszy, ewentualnie lepszy.

 

Przykładowo projekt Ara, należący do Motoroli, zakłada opracowanie szkietelu wewnętrznego urządzenia, do którego będzie można podłączyć moduły. Mogą to być przykładowo nowe wyświetlacze, procesory, klawiatury lub dodatkowe akumulatory. Możliwości wydają się wręcz nieograniczone. Powstał również dość podobny projekt Blocks, z tym że dotyczy on tzw. inteligentnych zegarków. Jednak i w tym przypadku pojawi się możliwość wymiany poszczególnych części.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj