Przyszłe drony będą posiadać broń laserową

Kategorie: 

www.darpa.mil
Jak informuje Russia Today, firmy Northrop Grumman i Lockheed Martin podpisały w poniedziałek kontrakty warte w sumie ponad 25 milionów dolarów. W tym samym dniu rozpoczęły się prace nad stworzeniem broni laserowej, która zamontowana na bezzałogowym aparacie latającym będzie mogła chronić go przed rakietami przeciwlotniczymi.

 

Należący do agencji DARPA program HELLADS zakłada opracowanie 150-kilowatowej, podwieszanej broni laserowej, która będzie nawet 10-krotnie mniejsza oraz lżejsza od obecnie wykorzystywanych systemów o podobnej mocy. Jak wynika z planów, pierwsze testy tej broni rozpoczną się w najbliższym czasie a agencja DARPA ma nadzieję, że już w 2014 roku system laserowy zostanie wykorzystany militarnie.
Broń laserowa będzie mieć zastosowanie obronne, czyli ma chornić drony przed nadlatującymi rakietami, jednak może zostać użyta również do ataków naziemnych. Co więcej, firma Lockheed Martin opracowuje również 60-kilowatowy laser włóknowy, przeznaczony dla pojazdów naziemnych, którym będzie można strzelać do dronów, rakiet, pocisków artyleryjskich oraz moździerzy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj