Genetycy wiedzą jak sklonować mamuta

Kategorie: 

Źródło: www.manuelmarangoni.it
Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda dokonali przełomu i udało im się wprowadzić zmiany do DNA słonia, tak aby wprowadzić geny mamutów odpowiedzialne za futro z wełny, wielkość uszu, tkanki tłuszczowej, a także zdolności przetrwania mrozów.

 

W badaniach nad klonowaniem uczestniczą naukowcy z sześciu krajów: Danii, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA, Korei i Mołdawii. Projekt badawczy genetyków był możliwy po odkryciu szczątków mamuta w Jakucji z zachowaną krwią samicy tego gatunku.

Ciało częściowo zanurzone w jeziorze, więc dolne kończyny i brzuch są zachowane w doskonałym stanie. Dzięki temu była możliwość pobrania odpowiedniej ilości materiału genetycznego.

Eksperyment naukowy, którego celem ma być przywróceniem do życia mamuta jest bardzo różnie oceniany w świecie naukowym. Niektórzy sugerują, że lepiej wydawać pieniądze na coś bardziej wartościowego niż na przywrócenie do życia zwierzęcia, które wymarło tysiące lat temu. Natura nie lubi być korygowana.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

(Najprawdopodbniej). ludzie

(Najprawdopodbniej). ludzie nie wybili mamutów - do ostatniej sztuki (choć wybijali). Ok.12800 lat temy, w (ocieplającą się) Ziemię, walnęła spora asteroida i przedłużyła nam cokolwiek glacjał, powodując masowe wymieranie (m.in. mamutów i tygrysów szablozębych). Coć nie jest wykluczone, że ostatniego mamuta zjedły ludzkie niedobitki. W końcu ludzie przeżyli - a mamuty nie..

Skomentuj