Chińscy uczeni stworzyli świecące na zielono świnie

Kategorie: 

Kilka dni temu naukowcy z Akademii Rolniczej w południowych Chinach eksperymentowali na świniach, wprowadzając do zarodków tych zwierząt białka fluorescencyjne, wyizolowane z DNA meduzy. Efektem tych działań są świecące na zielono świnie.

 

Technika ta została wykorzystana również na początku tego roku w Turcji do stworzenia pierwszego na świecie świecącego w ciemności królika. Tureccy naukowcy pracują teraz nad stworzeniem świecących owiec. Wcześniej sztuki tej udało się dokonać badaczom w Urugwaju. Należy sobie zadać pytanie, po co oni to robią? Przecież na pewno nie chodzi o tworzenie sezonowych dekoracji.

 

Celem badania było znalezienie skutecznego i taniego sposobu dodawania niezbędnych genów do organizmu człowieka. Przyjmuje się, że wprowadzenie specyficznych genów może pomóc w leczeniu wielu zaburzeń genetycznych. Dr Stefan Moisyadi, biolog z University of Hawaii w Manoa mówi, że z tej metody mogą skorzystać osoby, które cierpią na rzadką chorobę tj. hemofilia.

 

„Możemy podać osobie enzymy odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, a pobrane od zwierząt. Nie trzeba budować za miliony dolarów zakładów, w których mogłyby być one wytwarzane.  Użyliśmy zielonej poświaty, aby pokazać, że ta metoda działa” – powiedział Moisuadi.

 

Według komunikatu prasowego wydanego przez Moisuadi, zielone świnie nie cierpią z powodu wprowadzenia białka fluorescencyjnego i zgodnie z oczekiwaniami, nie będzie ono miało wpływu na czas trwania ich życia. Naukowcy nagrali film, na którym widać, jak świnie świecą po zgaszeniu światła, pisze The Huffington Post.

 

 

Źródło: http://tylkoprzyroda.pl/wideo/naukowcy-stworzyli-swiecace-prosieta

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika NIKt

<p>Świecąca w nocy trzoda,

<p>Świecąca w nocy trzoda, skoro nie szkodzi to zdrowiu trzodzie, to może być przydatna dla pasterzy :-). O rozszerzenie mutacji na dzikie zwierzęta można być spokojnym, świecenie w nocy będzie znacznie zmniejsza ich przeżywalność w środowisku naturalnym, no bo jak ukryć się w nocy przed drapieżnikami?</p>

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem