Elon Musk otrzymał zgodę na budowę kolejki Hyperloop, która połączy Nowy Jork z Waszyngtonem

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop One

Po niedawnym pierwszym teście kolejki Hyperloop nadchodzi kolejna pozytywna informacja. Pomysłodawca nowej formy transportu Elon Musk powiadomił, że właśnie otrzymał od rządu Stanów Zjednoczonych "werbalną" zgodę na rozpoczęcie budowy Hyperloop.

 

Należąca do Muska firma Boring Company będzie mogła zacząć kopać tunel na linii Nowy Jork-Filadelfia-Baltimore-Waszyngton. Dzięki Hyperloop, proponowaną trasę o długości około 350 kilometrów będzie można pokonać w 29 minut. Superszybka kolejka będzie przemieszczać się od jednego miasta do drugiego a w każdym z nich powstanie szereg wind wejściowych i wyjściowych.

Projekt Hyperloop wejdzie tym samym w pierwszą fazę budowy. Elon Musk będzie musiał otrzymać zgodę od kilku stanów, kilkunastu hrabstw i wielu miast, zatem może minąć jeszcze sporo czasu zanim pomysłodawca nowej technologii otrzyma formalną zgodę.

Superszybka kolejka Hyperloop ma stać się alternatywą dla kolei lądowych i transportu lotniczego. Kapsuły przemieszczające się z prędkością ponad 1200 km/h zabiorą pasażerów oraz towary w odległe miejsca w bardzo krótkim czasie. Technologią Hyperloop interesuje się wiele państw i firm z całego świata, również w Polsce. W przypadku Stanów Zjednoczonych, nowoczesna kolejka ma ostatecznie połączyć ze sobą wszystkie stany - wschodnie wybrzeże z zachodnim.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj