W Nevadzie odbył się pierwszy test Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop One

W środę na pustyni Nevada przeprowadzono pierwszy test, który ma ogromne znaczenie dla superszybkiego transportu o nazwie Hyperloop. Firma Hyperloop One zbudowała niewielki tor testowy i wykazała, że opracowanie pełnowymiarowego systemu jest możliwe.

 

Hyperloop One (wcześniej pod nazwą Hyperloop Technologies) bierze udział w nietypowym wyścigu. Rywalizuje z innymi firmami o to, kto jako pierwszy stworzy, lub przynajmniej będzie blisko zbudowania w pełni funkcjonalnej kolejki Hyperloop. Wczorajsze wydarzenie było bardzo ważne, lecz dzielą nas jeszcze lata zanim lewitujące kapsuły będą przewozić ludzi z prędkością niemal 1200 km/h.

 

Powstały w Nevadzie tor testowy posiada tylko kilkaset metrów długości. Umieszczono na nim kolejkę która została odepchnięta magnetycznie a kilka sekund po starcie została zatrzymana przez kupę piasku. Demonstracja tego niewielkiego systemu tak naprawdę w żaden sposób nie przypomina tego o czym marzy Elon Musk, pomysłodawca projektu. Kolejka, która w żaden sposób nie przypominała kapsuły zdolnej do przewożenia ludzi, nie potrafiła nawet samodzielnie się zatrzymać.

 

Jednak Hyperloop One ma już kolejne plany. Do końca tego roku firma chce powiększyć swój tor testowy i wprowadzić kapsuły pasażerskie, które tym razem mają posiadać odpowiednie hamulce. Każda kolejna konstrukcja będzie bardziej zaawansowana od poprzedniej, aż któregoś dnia Hyperloop połączy najbardziej odległe od siebie miasta.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj