Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą w przyszłym roku rozpocząć budowę Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors
Choć superszybka kolejka Hyperloop, która ma pędzić ponad 1100 km/h, nie przewiozła jeszcze ani jednego pasażera, kolejne państwo zgłosiło chęć udziału w budowie tego nowoczesnego transportu. Pociąg ma połączyć dwa miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Dubaj i Fudżajrę.

 

Rząd w ZEA będzie organizował międzynarodowy konkurs Build Earth Live, który pozwoli wyłonić najlepszy projekt kolejki Hyperloop. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się już w przyszłym roku. Według szacunków, prace nad nowym środkiem transportu mogą pochłonąć około 6 miliardów dolarów.

 

Hyperloop, alternatywa dla szybkich kolei i komunikacji lotniczej, połączy Dubaj i Fudżajrę - miasta oddalone o około 105 kilometrów. Pasażerowie będą mogli przedostać się z jednego miejsca do drugiego w ciągu 10 minut.

 

Ten zaawansowany środek transportu znalazł wielu zwolenników na całym świecie. Prace nad technologią zapowiedziano już w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Projekt ten znalazł się również w centurm zainteresowania polskiego zespołu Hyper Poland.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj