Korea Południowa pracuje nad kolejką Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że futurystyczną kolejką Hyperloop zainteresował się cały świat. Nowoczesna i superszybka forma transportu jest opracowywana w wielu państwach świata - w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz kilku państwach europejskich, w tym także w Polsce. Hyperloop stanie się również częścią przyszłego nowego Jedwabnego Szlaku na terenie Rosji. Teraz kolejne państwo postanowiło dołączyć do szybko poszerzającego się grona zwolenników tej kolejki.

 

Amerykańska firma Hyperloop Transportation Technologies nawiązała współpracę z południowokoreańskim rządem oraz dwoma instytucjami - Koreańskim Instytutem Inżynierii Lądowej i Budownictwa oraz Uniwersytetem Hanyang. Ich celem będzie zbudowanie pełnowymiarowej sieci kolejki Hyperloop. Pomiędzy stronami powstała kooperacja, która pozwoli stworzyć cały system od podstaw.

 

Pierwsze plotki o budowie nowej formy transportu, która w Korei Południowej otrzymała nazwę HyperTube Express, pojawiły się już w styczniu, lecz żadna ze stron nie potwierdzała tej informacji.

 

Plan zakłada powstanie stacji początkowej i końcowej w miastach Pusan i stolicy Seul. Taką trasę można pokonać samochodem w około 3 godziny, natomiast Hyperloop skróci ten czas do ponad 20 minut. Sama lokalizacja jest bardzo korzystna, ponieważ połączy południowo-wschodnią część kraju z północno-zachodnią. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jednak kiedy powstanie południowokoreański HyperTube Express, lecz prace z pewnością potrwają lata.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj