W USA można kupić pistolet, który wygląda jak smartfon

Kategorie: 

Źródło: IDEAL Conceal/Facebook

Urządzenie, które dopiero pojawiło się w przedsprzedaży, już wywołuje spore obawy wśród europejskich służb. Amerykańska firma opracowała pistolet, który z wyglądu przypomina typowego smartfona - jest ciemny, mały, niepozorny i zabójczy.

 

Firma Ideal Conceal przyjmuje zamówienia na pistolet, którego cena wynosi 395 dolarów. Dostawy spodziewane są na pierwszą połowę 2017 roku. Klienci powinni być zadowoleni z zakupu.

 

Broń idealnie mieści się w kieszeni i nie zwraca na siebie uwagi. Można ją jednak rozłożyć i wtedy przyjmuje zupełnie inny kształt, który natychmiast kojarzony jest właśnie z pistoletem. Posiada on dwa wejścia mini jack o dosyć dużych rozmiarach, mieści w sobie tylko dwa naboje 9 × 17 mm Short i zawiera celownik laserowy. Idealnie nadaje się do samoobrony.

Firma w bardzo krótkim czasie otrzymała 12 tysięcy zamówień, co wywołało spore podejrzenia w Europie. W Stanach Zjednoczonych posiadanie broni jest legalne, lecz taki pistolet z łatwością można byłoby przemycić na nasz kontynent.

W zeszłym roku, w porcie lotniczym Londyn-Stansted policja zatrzymała osobę, która posiadała obudowę do smartfona, która przypominała broń (zdjęcia na górze). Teraz należy przygotować się na to, że niektóre osoby mogą posiadać pistolet w kształcie smartfona. Jak widać na poniższym nagraniu, urządzenie robi wrażenie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj