Prezentacja zdalnie sterowanego karabinu snajperskiego Talon

Kategorie: 

Źródło: Paradigm SRP
Talon, wyprodukowany przez amerykańską firmę Paradigm SRP, jest jednym z najlepszych karabinów wyborowych na świecie. Broń ta wyróżnia się między innymi zaawansowanym systemem stabilizacyjnym, prezycją oddawanych strzałów i co równie ważne, może być obsługiwana zdalnie przy pomocy specjalnego kontrolera.

 

Karabiny snajperskie zazwyczaj są bezpośrednio obsługiwane przez człowieka. Użytkownik musi najpierw wybrać dogodną pozycję, przygotować broń, dobrze wycelować i wstrzymać oddech przed oddaniem strzału. Każdy nawet najmniejszy niepożądany ruch będzie mieć wpływ na to czy pocisk trafi do celu. W przypadku karabinu wyborowego firmy Paradigm SRP nie ma mowy o popełnianiu tego typu błędów.

Źródło: Paradigm SRP

Talon przymocowany jest do żyroskopowej platformy stabilizacyjnej, którą można łatwo i szybko zamontować na pokładzie helikoptera, pojazdu lądowego lub łodzi. Natomiast użytkownik może obsługiwać broń za pomocą kontrolera (przewodowo lub bezprzewodowo) wyposażonego w 7-calowy wyświetlacz, który pozwala operatorowi przełączać się między normalnym i przybliżonym ekranem, przypominającym widok celownika optycznego karabinu.

Źródło: Paradigm SRP

Źródło: Paradigm SRP

Warto dodać, że karabin wyborowy Talon mógłby również znaleźć się na bezzałogowej maszynie lądowej. Zarówno broń jak i pojazd mogą być sterowane zdalnie przez dwie osoby, które znajdowałyby się daleko od miejsca akcji (zdjęcie na dole).

Źródło: Paradigm SRP

Na pierwszy rzut oka technologia może wydawać się raczej mało skuteczna ale są to tylko pozory. Dzięki specjalnej platformie, karabin wyborowy praktycznie za każdym razem oddaje celny strzał z odległości nawet 700 metrów. Niesamowita stabilność powoduje, że broń wykazuje się niezwykłą skutecznością bez względu na to czy jest w powietrzu czy na morzu podczas oddawania strzału. Możliwe jest zatem strzelanie do wroga z dużej odległości nawet podczas ruchu.

 

Karabin snajperski Talon wraz z platformą waży niemal 30 kilogramów - jak twierdzi firma Paradigm SRP, to dość niewiele w porównaniu do innych systemów stabilizacyjnych, których zamontowanie zajmuje znacznie więcej czasu. Natomiast Talon wraz z platformą może być przenoszony tylko przez jedną osobę. Na poniższych nagraniach można zobaczyć jak broń sprawuje się w warunkach quasi bojowych, w powietrzu, na lądzie oraz na morzu.

Najnowsza prezentacja broni

Demonstracja w powietrzu

Testy na lądzie z nieprzymocowaną platformą

Prezentacja stabilności broni

Prezentacja broni w warunkach quasi bojowych

 

 

Źródło: http://www.paradigmsrp.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj