Laserowa stymulacja mózgu uruchomiła zabójczy instynkt myszy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Andrew/CC BY-NC 2.0

Przy pomocy optogenetyki można w łatwy sposób wpłynąć na zachowanie organizmów żywych. Naukowcy z Yale University, korzystając z laserów sprawili, że spokojna mysz w pewnym momencie zachowywała się niczym drapieżnik.

 

Optogenetyka to nowa, lecz szybko rozwijająca się dziedzina nauki. Polega ona na kontrolowaniu aktywności konkretnej grupy neuronów przy pomocy światła. Przypomina technikę, zwaną sonogenetyką, która zamiast światła wykorzystuje ultradźwięki. Obie metody mają ogromny potencjał. W 2014 roku zespół badawczy odkrył, że przy pomocy światła można dowolnie usuwać lub przywracać pamięć człowieka.

 

Wyniki najnowszych eksperymentów, które 12 stycznia zostały opublikowane na łamach czasopisma Cell jednoznacznie wskazują, że optogenetyka pozwala kontrolować umysł żywej istoty. Dotychczasowe badania wskazywały, że ciało migdałowate, część układu limbicznego, brało udział w tworzeniu emocji takich jak strach, podczas gdy myszy zajmowały się polowaniem. Naukowcy chcieli sprawdzić czy ciało migdałowate kontroluje zachowania łowieckie.

 

Neurobiolog Ivan de Araujo skorzystał z optogenetyki. W pierwszej kolejności, myszy zostały zainfekowane wirusem, który sprawił, że neurony stały się wrażliwe na niebieskie światło. Następnie ciała migdałowate w mózgach gryzoni zostały podświetlone światłem wspomnianego koloru.

 

Zwierzęta biorące udział w eksperymencie zaczęły polować na przedmioty, znajdujące się w ich pobliżu - bez względu na to, czy było to pożywienie, czy inny przedmiot. Gdy gryzonie zostały umieszczone w pustych klatkach, zachowywały się tak jakby coś jadły. Dokładnie taki sam efekt uzyskano gdy ciało migdałowate zostało poddane chemogenetyce. Jest to kolejna technika wpływania na neurony, która działaniem przypomina sonogenetykę oraz optogenetykę.

 

Naukowcy nie mieli pewności czy myszy stały się bardziej agresywne, czy po prostu głodne. Kolejne testy wykazały, że poddane optogenetyce gryzonie nie atakowały innych myszy. Potwierdziło to przypuszczenia, że technika laserowa wywołała u nich wyłącznie zachowania łowieckie.

 

Przeprowadzone badanie potwierdza, że dysponujemy technikami, które pozwalają kontrolować umysły istot żywych - niekoniecznie zwierząt. Nikt jednak nie wie jak zachowywałby się człowiek, gdyby został poddany takim eksperymentom.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika STOPZET

Zaproszenie na obchody III

Zaproszenie na obchody III Międzynarodowego Dnia Walki z Kontrolą Umysłu

Niezależna telewizja internetowa NTV, kanał MIND WARS PL oraz stowarzyszenie polskich ofiar elektronicznego nękania i gangstalkingu STOPZET zapraszają 8 lutego 2018 roku na obchody III Międzynarodowego Dnia Walki z Kontrolą Umysłu organizowanego po raz kolejny na antenie NTV w rocznicę śmierci dr Rauni Luukanen-Kilde, charyzmatycznej demaskatorski strategii Nowego Porządku Świata.

W tym roku naszymi zagranicznymi gośćmi będą czołowi obrońcy praw człowieka ze Stanów Zjednoczonych walczący z totalną inwigilacją, elektronicznym zniewalaniem całych społeczeństw i zakusami transhumanistów dążących do „ulepszenia” naszego gatunku przy pomocy między innymi sztucznej inteligencji.

Zaprosiliśmy zarówno przedstawicieli organizacji zrzeszających ofiary tajnych eksperymentów z bronią psychotroniczną czy neuronową, jak i weteranów amerykańskich służb specjalnych (NSA, CIA), którzy widząc w jakim kierunku zmierza świat po 11 września 2001, zrezygnowali ze swoich eksponowanych stanowisk i apanaży. Pomimo nacisków i prześladowań stanęli po stronie współobywateli, także tych najciężej poszkodowanych przez system, czyli po stronie ludzkich królików doświadczalnych wykorzystywanych bez ich woli i wiedzy w wojskowych programach bezdotykowych tortur czy kontroli umysłu.

8 lutego wspólnie opowiedzą nam o swoich doświadczeniach oraz o zagrożeniu, jakim dla każdego mieszkańca naszej planety jest możliwość zdalnego sterowania jego centralnym systemem nerwowym. Zapytamy ich także o sposoby powstrzymania tej globalnej opresji generującej skalę cierpienia, jakiej nie wymyślili nawet ludzie pokroju Orwella czy Huxleya.

Na końcu poprosimy o wspólną modlitwę i wizualizację płynącą z naszych serc i umysłów, która siłą miłości unieszkodliwi to złowrogie oprogramowanie zamieniające wolnych ludzi w marionetki.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej info pod linkiem:
http://stopzet.org/2018/02/03/zaproszenie-obchody-iii-miedzynarodowego-walki-kontrola-umyslu-8-ii-2018r/

Skomentuj