System zabezpieczający CAPTCHA staje się bezużyteczny

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) jest rodzajem techniki zabezpieczającej, szeroko stosowanej na stronach internetowych, której celem jest dopuszczanie do przesłania danych tylko tych wypełnionych przez człowieka. System ten zdaje się jednak coraz bardziej zawodzić.

 

CAPTCHA dokonuje weryfikacji poprzez wykonanie zadania, najczęściej jest to odczytywanie i przepisywanie treści z obrazka, jednak istnieją również takie, które wymagają np. rozwiązania działania matematycznego. Technika ta początkowo sprawdzała się, jednak z czasem zaczęły powstawać oprogramowania, które same potrafią odczytywać teksty z obrazków.

 

Firma Vicarious, zajmująca się tworzeniem inteligentnych programów opartych o sztuczne sieci neuronowe ogłosiła niedawno, że ich specjalny algorytm potrafi rozwiązywać zadania systemu CAPTCHA. Testy wykazały, że oprogramowanie samodzielnie radzi sobie między innymi z techniką reCAPTCHA, CAPTCHA na stronie internetowej Yahoo, Paypal i CAPTCHA.com z co najmniej 90% dokładnością.

Złamanie tego systemu będzie oznaczało konieczność opracowania nowych zabezpieczeń, jednak firma Vicarious zamiast wprowadzić produkt na rynek, chce go wykorzystać do testów Turinga.

 

 

Źródło: http://vicarious.com/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj