USA chcą stworzyć bota, który będzie samodzielnie prowadził wojnę w cyberprzestrzeni

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Edward Snowden, były agent amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego ujawnił kolejne informacje. Stany Zjednoczone pracują nad autonomicznym systemem obrony cyberprzestrzeni, który będzie potrafił prowadzić wojnę w sieci.

 

Bot o nazwie kodowej "MonsterMind" ma być w stu procentach autonomiczny i będzie posiadał zdolność do obrony oraz przeprowadzania ataków. Oprogramowanie będzie nieustannie poszukiwać działalności, która wskazywałaby na atak w cyberprzestrzeni. Gdy ten zostanie wykryty, bot zablokuje go automatycznie - bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka.

 

Gdy atak zostanie zablokowany, MonsterMind automatycznie odpowie kontratakiem i to również będzie się odbywać bez udziału człowieka. Jak wskazuje Edward Snowden, w tym momencie pojawia się problem, ponieważ początkowe ataki często są kierowane przez komputery, które należą do innych państw. Gdy cyberatak będzie pochodził przykładowo z Chin i zostanie przekierowany przez rosyjskie komputery, autonomiczny bot zaatakuje Rosję, a nie Chiny.

 

Możliwość prowadzenia automatycznej wojny w cyberprzestrzeni bez ingerencji człowieka jest czymś nowym. Dotychczasowe systemy blokowały ataki i miały jedynie charakter obronny. Snowden powiedział, że MonsterMind był opracowywany jeszcze w zeszłym roku, gdy odchodził z agencji. Jeśli bot będzie atakował trzecie kraje, które nie mają w rzeczywistości nic wspólnego z atakiem w cyberprzestrzeni, Stany Zjednoczone mogą w ten sposób wpaść w wir wojny.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu zmianynaziemi.pl

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/agencja-nsa-pracuje-nad-autonomicznym-botem-zdolnym-prowadzenia-wojny-w-cyberprzestrzeni

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj