Amerykańskie wojsko użyje drukarek 4D do produkcji broni

Kategorie: 

www.youtube.com
Pomysł drukowania broni za pomocą drukarek 3D został najwyraźniej podchwycony przez Stany Zjednoczone. Amerykańskie biuro wojskowe ds. badań naukowych przyznało 855 tysięcy dolarów uczonym z Uniwersytetu Harvarda, Uniwersytetu w Pittsburghu i w Illinois, jednak ich zadaniem będzie dokonanie postępów w technologii drukowania 4-wymiarowego.

 

Drukarki 3D tworzą konkretne przedmioty, natomiast druk 4D polega już na stworzeniu pasma materiałów, które w zależności od czasu lub odpowiednich warunków zmienia swój kształt. Uczeni twierdzą, że technologia ta posiada ogrom zalet i może zostać wykorzystana do zbudowania np. samonaprawiających się mostów.

Jak wspomniano wcześniej, naukowcy z trzech uniwersytetów będą prowadzić projekt, koncentrując się na drukowaniu materiałów w skali mikroskopijnej. Amerykańskie wojsko ma nadzieję, że dzięki drukowi 4D będzie można stworzyć kamuflaż automatycznie zmieniający kolor, tak aby mógł przystosować się do otoczenia, bądź wydrukować broń, która samodzielnie się poskłada.

 

 

Źródło: http://www.livescience.com/40888-army-4d-printing-grant.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj