Technika CAPTCHA może zostać zastąpiona nowym systemem GOTCHA

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Naukowcy na Uniwersytecie Carnegie Mellon w USA najwyraźniej wzięli pod uwagę niedawną wiadomość, że pewien program komputerowy złamał system CAPTCHA, szeroko stosowany w Internecie. Nowo opracowana technika wykorzystująca plamy atramentowe ma zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo.

 

Jak informowaliśmy niedawno, firma Vicarious stworzyła specjalny algorytm, który potrafi z dużym powodzeniem rozwiązywać zadania systemu zabezpieczającego CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). Natomiast nowa technika o podobnej nazwie GOTCHA (Generating panOptic Turing Tests to Tell Computers and Humans Apart) zmusza użytkownika do wybrania hasła, podczas gdy komputer generuje kilka losowych, wielobarwnych obrazków przedstawiających plamy atramentowe.

 

Osoba następnie opisuje każdą plamę frazą tekstową, które są pokazane w losowej kolejności wraz z hasłem. Gdy użytkownik powróci do strony i zaloguje się, plamy atramentowe wyświetlają się ponownie wraz z wykazem zwrotów opisowych, które skłaniają do dopasowania z odpowiednią plamą.

 

Jeremiah Blocki, student informatyki z Filadelfii który pomagał w opracowywaniu GOTCHA porównał ten system do puzli, które są łatwe do rozwiązania dla ludzi, lecz trudne dla komputerów. Uczeni uważają, że GOTCHA może okazać się bardzo przydatny gdy dochodzi do naruszenia bezpieczeństwa witryn, co doprowadza do utraty milionów haseł użytkowników. Zastosowanie tej techniki ma umiemożliwić włamanie się do konta.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/technology/1112997531/gotcha-inkblots-internet-website-security-software-passwords-110713/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj