Stephen Hawking ostrzega: musimy opuścić Ziemię w ciągu 100 lat

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Lwp Kommunikáció/CC BY 2.0

Wielki zwolennik podróży kosmicznych i kolonizacji obcych planet, astrofizyk Stephen Hawking przekonuje, że nasza cywilizacja powinna opuścić Ziemię. Zdaniem brytyjskiego naukowca, jeśli nie zdołamy tego zrobić to czeka nas zagłada.

 

Najnowsze ostrzeżenie Hawkinga pojawiło się wraz z promocją jego nowego programu dokumentalnego pod nazwą: "Expedition New Earth", który zostanie wyemitowany 15 czerwca w telewizji BBC. Słynny naukowiec będzie w nim przekonywał, że nasz czas na planecie Ziemia powoli dobiega końca. Zmiany klimatyczne, zagrożenia ze strony asteroid, epidemie oraz przeludnienie to czynniki, które zdaniem Hawkinga mogą zagrozić naszemu istnieniu.

 

Wraz z jego byłym uczniem Christophem Galfardem będą eksplorować różne pomysły, których wdrożenie w życie pozwoliłoby ludzkości stać się gatunkiem międzyplanetarnym. Będzie również mowa o przetrwaniu w obcych warunkach, pokonaniu chorób spowodowanych ekspozycją na promieniowanie kosmiczne oraz wykorzystaniu nauki i najnowszych technologii, np. drukarek 3D.

 

Stephen Hawking dał się poznać jako zwolennik podróży kosmicznych, który coraz częściej wskazuje na liczne zagrożenia czyhające na ludzkość we współczesnym świecie. Astrofizyk jest również bardzo ostrożnym zwolennikiem sztucznej inteligencji, która jak sam mówił może radykalnie odmienić nasze życie - na dobre, lub na złe.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Piterrrro

Jak ja nie lubię tego

Jak ja nie lubię tego zgorzkniałego połamańca. Siedzi na tym fotelu, pierdzi w stołek i myśli o pierdołach. Ma większy autorytet niż na to zasługuje. Jego choroba ma wpływ na to co wypisuje od paru lat... wojny z obcymi, apokalipsy, wojna ze sztuczną inteligencją, zagłada, Bóg nie istnieje itd.itp...

Portret użytkownika Harvard man 38

Niedouczony ciemny polaczku..

[.........] facet ma IQ prawie 200 i ty piszesz O wplywie kalectwa na jego wypowiedzi? Masz klapki na oczach i lepiej wracaj do gierek,picia browca i uganiania sie za lachonami zamiast nieudolnie komentowac.

Pozdrowienia dla buractwa i cebulakow

Skomentuj