Niemiecka firma chce opracować magnetyczne windy, poruszające się w różnych kierunkach

Kategorie: 

Źródło: ThyssenKrupp
Windy mają ogromne znaczenie w wielopiętrowych budynkach, gdyż dzięki nim nie musimy wchodzić po schodach np. z parteru na 10 piętro. Z pewnością jest to spore udogodnienie, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, które muszą poruszać się na wózku inwalidzkim. Niemiecka firma ThyssenKrupp chce skonstruować zupełnie nowe, magnetyczne windy, które są pod każdym względem lepsze od stosowanych dziś technologii.

 

Do największych zalet wind magnetycznych, czyli takich które poruszają się dzięki lewitacji magnetycznej, można zaliczyć poruszanie się w różnych kierunkach. Kabiny nie będą musiały jeździć tylko w górę i w dół ale również na boki. Ponadto, zgodnie z technologią maglev, windy nie będą już potrzebowały kabli ani przewodów.

 

Windy magnetyczne miałyby zapewnić również szybszą podróż do około 18 km/h a oczekiwanie na nią nie trwałoby dłużej niż pół minuty. Firma ThyssenKrupp chce opracować taką technologię, która przyda się szczególnie w wysokich biurowcach. Wraz z nową technologią, architekci otrzymają nowe możliwości i będą mogli tworzyć futurystycze budynki o nietypowych kształtach. ThyssenKrupp ma zamiar przetestować pierwszą tego typu windę już w 2016 roku.

Źródło: ThyssenKrupp

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj