Korporacja Nestlé chce opracować replikator żywności

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Jeden z największych na świecie koncernów spożywczych Nestlé chce stworzyć prawdziwy replikator żywności. Technologia ta jest dobrze znana z serialu Star Trek i diametralnie odmieni sposób w jakim będziemy produkować żywność.

 

Choć obecnie niewiele wiadomo na temat projektu o nazwie "Iron Man", który zakłada opracowanie replikatora żywności, wygląda on dość interesująco a przede wszystkim tajemniczo. Nestlé Institute of Health Sciences (NIHS) zakłada, aby specjalne urządzenie mogło wyprodukować potrawę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki w zależności od potrzeb danej osoby. Dlatego replikator żywności miałby najpierw dokonać analizy naszych potrzeb.

 

Szef NIHS Ed Baetge powiedział, że jedyne co będzie trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk. Projekt jest obecnie we wczesnych fazach rozwoju i potrwa jeszcze przez kilka lat a naukowcy próbują najpierw zrozumieć jak poszczególne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Po zakończeniu tych badań, Nestlé zajmie się budową replikatora żywności.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu zmianynaziemi.pl

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nestle-pracuje-nad-prawdziwym-replikatorem-zywnosci

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj