Odbyła się premiera pierwszego na świecie latającego samochodu, gotowego do masowej produkcji

Kategorie: 

Źródło: AeroMobil

Podczas wystawy najdroższych i najekskluzywniejszych samochodów Top Marques, która odbyła się 20 kwietnia w Monako, słowacka firma Aeromobil zaprezentowała prototyp pierwszego latającego samochodu, który jest gotowy do masowej produkcji. Z przekazanych informacji wynika, że pierwsze maszyny przeznaczone dla klientów będą budowane w najbliższych latach.

 

Latający samochód Aeromobil jest przystosowany do podróżowania po lądzie i w powietrzu. Pojazd ten przekształca się ze zwykłego samochodu w samolot w ciągu 3 minut z pomocą jednego przycisku. Na lądzie, Aeromobil potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 160 km/h i zużywa 8 litrów paliwa na 100 kilometrów, natomiast w powietrzu rozpęda się do 360 km/h, posiada zasięg około 750 kilometrów ale zużywa 15 litrów paliwa na 100 kilometrów.

Póki co, ten latający samochód jest dostępny dla osób, które posiadają licencję pilota i wymaga kilkusetmetrowego pasa startowego. W przyszłości, firma Aeromobil ma zamiar opracować wersję autonomiczną, dzięki czemu umiejętności pilota samolotu nie będą już wymagane.

Aeromobil ogłosił, że na początek wyprodukuje 500 egzemplarzy - cena każdego z nich wyniesie od 1,2 do 1,5 miliona euro, tj. od 5 do ponad 6,3 miliona złotych. Dzięki zastosowaniu nowych materiałów i wprowadzeniu automatyzacji produkcji, ceny z biegiem czasu zostaną znacznie obniżone. Zainteresowani mogą już dziś składać zamówienia a latające samochody trafią w ich ręce do 2020 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj